CLICK HERE FOR FREE BLOG LAYOUTS, LINK BUTTONS AND MORE! »

8 Eylül 2012 Cumartesi

Okuduğum Kitaplar--->Brida-Paulo Coelho

Bu aralar çok sık "Okuduğum Kitaplar" başlığı oldu farkındayım. Birikenler olunca eklemek istedim. Bu günlerde evde badana işleri olduğu içinde yaptığım farklı bir şey yok :). 
Bu kitaba yazarından dolayı fazla hevesli başlamıştım. Güzelde gidiyordu böyle kaptırmış okurken bitiverdi. Anlamadım birden ne olduğumu kafamda bir dünya soru işareti kaldı. Hani böyle yarım kalmış , havada asılı kalmış bir şeyler varmış gibi gelir ya aynen öyle oldu...
Sonuna geldiğimde yorgunluktan ötürü uykusuzluğum tavan yapmıştı acaba anlamadım mı bir şeyler mi kaçırdım diye kendime sorarak uyudum sabah kalkınca nette biraz yorumlara baktım. Yalnız değilmişim fikirlerimde en azından bunu bilmek iyi geldi :).


Keşke okumasaydım asla demiyorum. İyi ki okumuşum haksızlık etmek istemem sonuna rağmen sevdim bu kitabı :).Beklentim daha yüksekti sadece, hayal kırıklığım bundan. 
Arka kapak,

Ruh eşimi nasıl tanıyacağım?
Wicca, Brida’ya “Riske girerek” dedi. “Başarısızlık, hayal kırıklığı risklerini göze alacaksın ama aşk arayışından hiç vazgeçmeyeceksin. Arayışına devam ettiğin sürece sonunda zafere ulaşacaksın.”
Brida güzel bir İrlandalı kızın ve onun bilgiye erişme çabasının öyküsü. Brida, ona korkularının üstesinden gelmeyi öğreten bilge bir erkekle ve dünyanın gizli müziğine ayak uydurarak dans etmeyi öğreten bir kadınla karşılaşır. O iki kişi Brida’da Tanrı vergisi bir yetenek olduğunu görür; ama yeteneğini kendisinin bulabilmesi için genç kızı kendi içine doğru bir keşif yolculuğuna yönlendirirler.
Brida kendi yazgısını ararken, kişisel ilişkileri ile kendini dönüştürme isteği arasında bir denge kurmaya çalışır.
Usta romancıdan çarpıcı bir aşk, tutku, gizem ve esriklik öyküsü.


Kitap ayracım kuzenimin hediyesi :). Çok sevdim şeker şey tam benlik :):).

Kitaptan alıntı bir sözle bitirmek istiyorum;

"Sana bakmanın şerefine!"
(Kazablanka filminden; sevgiliye sadece bakmaktan alınan hazzı belirten bir cümle.)

2 yorum:

kitap eylemcisi dedi ki...

bazen çok üksek beklentilerle başladığımızda kitaplara sanki çoğu zaman karşılamıyorlar beklentileri , çok şey beklemeden başlananlar akılda daha çok kalıyor sanki, vurduğu zaman ya da düşündürüyor..:)

neyapsamne dedi ki...

Evet öyle aslında. Beklentileri engelliyemiyorum malesef ki :).

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...